جزئیات خبر


پیش‌بینی برداشت 35 تن پسته خشک از باغات کشت‌ و صنعت انابد

پیش‌بینی برداشت 35 تن پسته خشک از باغات کشت‌ و صنعت انابد
1396/5/9

سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد از پیش‌بینی برداشت 35 تن پسته خشک از باغات این شرکت خبر داد.
مهندس احمد هراتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: مراقبت‌های ویژه و برنامه‌های غذایی منحصر به فرد صورت گرفته، باعث شده برداشت پسته در باغات این شرکت نسبت به باغات همسایه، یک ماه زودتر انجام شود.
وی ادامه داد: به این ترتیب، برداشت محصول پسته شرکت از 20 مرداد آغاز و تا 20 روز ادامه پیدا می‌کند.
هراتی با اشاره به 146 هکتار باغات پسته شرکت کشت و صنعت انابد گفت: از این مساحت، تنها 18 هکتار آن بارده است.
هراتی با بیان این که برای افزایش عملکرد و کیفیت محصول پسته طی چند سال اخیر پیشرفت‌های چشم‌گیری در باغات شرکت کشت و صنعت انابد انجام شده است، افزود: استفاده از برنامه‌ها و فرمول‌های غذایی منحصر به فرد و کنترل کامل آفات و بیماری‌ها به روش‌های غیر شیمیایی، از جمله اقدامات مهمی می‌باشد که سهم بیشتری در تحقق این امر داشته است.
وی ادامه داد: علاوه بر این، می‌توان به فراهم کردن شرایط تکثیر حشرات پارازیتوئید مختلف در باغ و کاهش دور آبیاری از طریق مدیریت آب و... اشاره کرد.
هراتی از اجرای پروژه تجهیز 50 هکتار از این باغات به سیستم‌های آبیاری تحت فشار در آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: در مساحت 40 هکتار از باغات جدید الاحداث، سیستم آبیاری کم فشار و 10 هکتار نیز سیستم آبیاری نیمه بابلر اجرا خواهد شد.
سرپرست شرکت کشت و صنعت انابد درباره گستره عرضه و فروش پسته تولیدی این شرکت گفت: استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گستره فروش داخلی شرکت را به خود اختصاص داده است.
هراتی ادامه داد: همچنین بخشی از تولید نیز توسط صادرکنندگان به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می‌شود.
 124-96

نظر شما